Piękne, wypielęgnowane dłonie dodają uroku. Dlatego, warto o nie regularnie dbać. Jedną z ulubionych metod zdobienia paznokci wśród kobiet jest manicure hybrydowy. Wiele z nas robi go samodzielnie. Niestety, nie zawsze jesteśmy zadowolone z efektu. Proces tworzenia doskonałego manicure hybrydowego wymaga bowiem cierpliwości, a wprawa przychodzi wraz z doświadczeniem. Poniżej przeczytacie o tym, jakich błędów należy się wystrzegać przy robieniu manicure hybrydowego.
Dlaczego lakier hybrydowy nie trzyma się płytki paznokcia wystarczająco długo?
Jednym z najczęstszych problemów, jakie mamy z manicure hybrydowym jest nie wychodzenie poza linię płytki paznokcia, czy problem z równomiernym rozprowadzaniem lakieru. Wbrew pozorom, łatwo jest opanować sztukę precyzyjnego nakładania lakieru. Trudność jednak pojawia się po kilku dniach, gdy lakier hybrydowy sklep po prostu odpryskuje. Przyczyn tego, że lakier hybrydowy nie trzyma się dobrze płytki paznokcia jest wiele. Przede wszystkim, należy zweryfikować, czy używamy kosmetyków dobrej jakości. Po drugie, koniecznie należy uczciwie sprawdzić, czy robimy manicure zgodnie ze sztuką. Proces wymaga cierpliwości.
Na co uważać robiąc manicure hybrydowy?
Ważne jest na przykład dokładne pokrycie płytki paznokcia bazą i trzymanie ręki pod lampą wystarczająco długo. Koniecznie też trzeba starannie odsunąć skórki, a lakier nakładać tak, aby korki nigdy nie były zalane. To właśnie na granicy paznokcia i skórki dochodzi do odklejenia się lakieru, nigdy na środku. Ponadto, bardzo ważne jest, aby nie nakładać hybrydy w zbyt dużych ilościach. Zbyt gruba warstwa lakieru hybrydowego nie będzie elastyczna i z łatwością odpadnie.
Nieumiejętne zdejmowanie lakieru hybrydowego
Jednak odpadanie hybrydy to nie jedyny problem. Często kobiety zmagają się z sytuacją, w której hybrydy wyraźnie osłabiają płytkę paznokcia. Powodują, że stają się kruche i łamliwe, a w niektórych przypadkach dochodzi nawet do przebarwień. Jeśli palce nas zwyczajnie bolą, gdy włożymy je pod lampę UV do paznokci, jest to niechybny znak, że nasza płytka paznokcia jest osłabiona i potrzebne jest zrobienie sobie co najmniej trzytygodniowej przerwy od manicure hybrydowego.
Przepiłowywanie płytki paznokcia
Do uszkodzenia płytki paznokcia często dochodzi wskutek nieumiejętnego zdejmowania lakieru hybrydowego. Zbyt agresywne opiłowanie płytki paznokcia może doprowadzić do naruszenia warstwy rogowej na naszych palcach i doprowadzić do nieodwracalnych zmian. Lepiej jest używać dobrej jakości zmywacza do hybryd. Jeśli zachowamy przy tym cierpliwość, hybryda bez problemu zejdzie.